Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz

Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz

TTO Yöneticisi-Yön. Kur. Üyesi

Doç. Dr. (Makina Mühendisliği)

1970 yılında Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Gaziantep’te tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gaziantep Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden 1991 yılında mezun oldu. 1996 yılında Yüksek Lisansını ve 2002 yılında Doktorasını Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamladı.

YÖK-Dünya Bankası bursuyla 1993-1994 yılları arasında İngiltere-Manchester şehrinde 7 ay süreyle eğitim gördü. 1992-2003 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Osmaniye Meslek Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. 2003 yılında Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde Yrd.Doç. olarak başladığı görevine halen Doçent unvanıyla devam etmektedir.

Tübitak, Kalkınma Ajansı, Kosgeb ve Ulusal Ajans gibi kurumlara sunulan projelerde 300’ün üzerinde projeye hakemlik/izleyicilik yaptı. Gaziantep Üniversitesi Teknopark ve TARGET Teknoloji Transfer ofisinde Yönetim Kurulu üyesi olarak çok sayıda projede yer aldı. Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Fakülte Kurulunda seçilmiş Doçent temsilcisi sıfatıyla üye olarak yer aldı.

Gaziantep Üniversitesi adına Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Gaziantep İl Temsilciliği görevini de yapmakta olup, Üniversite-Sanayi işbirliği ile Teknoloji Transfer Ofisi ve Teknopark gibi alanlarda Gaziantep Üniversitesi Rektör danışmanı olarak görevine devam etmektedir.