Antep Peyniri ve Antep Biberi Dolgulu Bitter, Sütlü ve Beyaz Çikolata Üretimi ve Üretim Metodu

PROGRAMLANABİLİR MUTFAK FIRINLARINDA SOĞUTMA SİSTEMİ
21 Mayıs 2020
ANTİKANSER VE ANTİVİRAL TEDAVİ İÇİN BİR İLAÇ VE BU İLACIN SENTEZ YÖNTEMİ
16 Nisan 2020

TEKNOLOJİ AÇIKLAMASIREFERANS KODU: T-182 ve T-183

Bu çalışmada üretilen çikolatalar tıpkı diğer dolgulu çikolata mantığıyla üretilmiştir. Bu çalışmada kuver çikolata kullanılmıştır.

 • ÇÖZDÜĞÜ PROBLEMLER

  Dolgulu çikolata zikredilince insanların aklına genellikle meyve dolguları ya da kuruyemişli çikolatalar gelmektedir. Bu çalışma le dolgulu çikolataya bakış açısı değiştirip çikolatayı kalori yüklü ve zevk için tüketilen bir gıda maddesi olmaktan çıkarıp onu peynir ve biber gibi sağlıklı bir temel besin ile birleştirip daha sağlıklı bir atıştırmalık haline getirmektir. Bu çikolatalar her yaş grubundaki insana hitap etmektedir. Bitter çikolata genellikle yetişkinlerin tercihi olurken sütlü ve beyaz çikolata da genç ve çocuklara hitap etmektedir. Antep peyniri ve antep biberi yerel bir ürünün tanıtımı çikolata kullanılarak daha kolay hale gelecektir.

 • SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

  Yerel bir ürün olan Antep peynirini ve antep biberininglobal bir ürün olan çikolata le birleştirilerek hem yerel ürünün tanıtımı yapılacaktır hem de yeni bir ürün tasarlanmış olacaktır. Ayrıca sağlıklı bir atıştırmalık elde edilecektir.

 • TEKNOLOJİ YÖNETİCİSİ

  Adı Soyadı : Abdulkadir Kara E-Posta Adresi: abdulkadir@ttotarget.com

 • PATENT BİLGİSİ

  TR2019/22894 - TR2019/22908

 • TİCARİLEŞTİRME YÖNTEMİ

  Üretim Lisansı vermek, Ortak Girişim olanakları değerlendirilecektir.