PROGRAMLANABİLİR MUTFAK FIRINLARINDA SOĞUTMA SİSTEMİ

UZUN MESAFELİ LED AYDINLATMA İÇİN BİR MERCEK
11 Haziran 2020
Antep Peyniri ve Antep Biberi Dolgulu Bitter, Sütlü ve Beyaz Çikolata Üretimi ve Üretim Metodu
21 Mayıs 2020

TEKNOLOJİ AÇIKLAMASIREFERANS KODU: T-53

Programlanabilir mutfak fırınlarının geliştirilmesi ile kullanıcılar fırınlarını önceden kurarak istedikleri saatte çalıştırmaya başlatabilmektedirler. Fırınların bu zamanlayıcı özelliği sayesinde, hazırlanan yemek, istenilen saatte hazır olacak şekilde pişirilmektedir. Bunun için kullanıcının yiyeceği fırın içerisine yerleştirmesi ve pişme işleminin başlamasını/tamamlanmasını istediği zamanı kontrol panelinden belirlemesi gerekmektedir.

 • ÇÖZDÜĞÜ PROBLEMLER

  Bu buluşta, programlanabilir fırınlarda pişirme işlemine kadar yemeği fırında muhafaza edecek ve aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayacak bir sisteme duyulan ihtiyaç karşılanmaktadır.

 • SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

  Bütün bu avantajlarının yanında programlanabilir mutfak fırınları, sıcaklık ve nem oranı yüksek illerde özellikle yaz aylarında ortam sıcaklığının yüksek olmasından dolayı fırına konulan yemeğin pişirme zamanı gelene kadar bozulabilmesi nedeniyle dezavantaja sahiptir. Gün boyu ya da gece boyu oda sıcaklığında fırında kalan yemek bakteri üretmeye başlamakta ve tazeliğini yitirmektedir. Bu durum, kullanıcıların programlanabilir fırınların avantajlarından tam olarak faydalanamamalarına sebep olmaktadır.

 • TEKNOLOJİ YÖNETİCİSİ

  Adı Soyadı : İsmail ŞIK E-Posta Adresi: [email protected]

 • PATENT BİLGİSİ

  TR2016/02643

 • TİCARİLEŞTİRME YÖNTEMİ

  Üretim Lisansı vermek, Ortak Girişim olanakları değerlendirilecektir.