Savunma Sektörü İçin Bir Uçuş Simülatörü

TEKERLEK İÇİNE MONTE EDİLEREK ÇALIŞAN EKSENEL BİR ELEKTRİK MOTORU
5 Kasım 2019
NEPS TEMİZLEME APARATI VE TEMİZLEME YÖNTEMİ
17 Ekim 2019

TEKNOLOJİ AÇIKLAMASIREFERANS KODU: T-077

Gaziantep Üniversitesi'nde yapılan bir doktora çalışmasının çıktısı olan 'İnsan Denge Çarkı Yapısında Bir Uçuş Simülatörü', prototipi üretilmiş ve iş planı hazırlanmıştır. Teknolojimiz, uçuş eğitimi amacıyla tasarlanmış olsa da oyun ve eğlence sektörü içinde de uygulamalar bulabileceği düşünülmektedir.

 • ÇÖZDÜĞÜ PROBLEMLER

  Geleneksel uçuş simülatörleri çoğunlukla tanımlı yolcu uçaklarının simülasyonunda kullanılmaktadır. Manevra ve hızların sınırlı olduğu bu simülatörlerde steward platformu olarak bilinen hidrolik pistonlar ile hareket ettirilen sistemler kullanılmaktadır. Bu sistemler akrobasi ve savaş uçaklarının karmaşık ve hızlı manevralarını simüle edememektedir. Bu buluş ile eğlence amaçlı kullanılan insan denge çarkı mekanizması servo motorlar ile tahrik edilerek tüm eksenlerde döner hareketler, hızlı bir şekilde elde edilmektedir. Bu Teknoloji sayesinde yolcu uçakları, akrobasi uçakları ve savaş uçaklarının simülasyonu olmak üzere 3 ayrı moddaki uçuş simülasyonu tek bir cihazda gerçekleştirilebilmektedir.

 • SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

  - Akrobasi ve savaş uçaklarının karmaşık ve zor manevralarını simüle etmesi,
  - Farklı uçuş patikasına, ivme ve hızlara sahip akrobasi ve savaş uçaklarının simülasyonunda kullanılması,
  - Sistemin donanım ve yazılım altyapısının önemli bir bileşeni olan iç içe geçmiş halka sistemi, tasarlanan kontrol yazılımı ve pilotun kullandığı takip yazılımının etkileşimli çalışması.

 • TEKNOLOJİ YÖNETİCİSİ

  Adı Soyadı : Abdulkadir Kara E-Posta Adresi: abdulkadir@ttotarget.com

 • PATENT BİLGİSİ

  TR 2016/13316 Numaralı Patent Başvurusu

 • TİCARİLEŞTİRME YÖNTEMİ

  Üretim Lisansı vermek, Ortak Girişim olanakları değerlendirilecektir.